Рокетс – Джаз, Спьорс – Вулвс

Сьогоднішній огляд команд буде про дві пари, які зіграли дзеркальні бек-ту-беки на Заході.

Х’юстон – Юта. Команди знаходяться на протилежних щаблях турнірної таблиці з показниками 1:4 та 4:1 – відповідно.

У Рокетс 5 гравців, які грають другий сезон, і одразу 5 новачків! Двоє з них виходять в старті. І про одного вже можна говорити як дуже серйозне підсилення на роки. Джабарі Сміт-молодший перший гравець віком до 21-го року після Хакіма, хто набрав 10+ очок в стартових 5-ти матчах Рокетс. Він став одним з трьох основних ковалів єдиної перемоги червоно-білих в сезоні (над Ютою). В нього було 21 очко, у Джейлена Гріна – 25, у Кевіна Портера-молодшого – 26. З останнім, до речі, клуб перепідписав контракт. Банда збирається дай Боже. Через 2 роки вони пошумлять в лізі. Ставка на молодь. Тому їм не потрібні Крістіан Вуд, Деррік Фейворс та Мо Харклес.

Джаз – абсолютні чемпіони ліги по трейдам. Вони втратили Донована Мітчелла, Руді Гобера та Бояна Богдановича. З минулорічної основи  залишились лише Майк Конлі та Джордан Кларксон. Разом з ними команду тягне Лаурі Марканен, набираючи по 22 очки за гру. Але четвертий та п’ятий стартери – Джарред Вандербід та Келлі Олійник ще мають довести головному тренеру підстави на місце в старті. Їм в спину дихають Малік Бізлі, Тален Холтон-Такер і Коллін Секстон. Отже джазмени мають місце в платіжці для двох суперзірок, купу піків та лідерство на Заході. Те, що більшості спеціалістів здавалося комічним, зараз видається логічними кроками. Блискучий дебют на тренерському містку Уілла Харді, який змінив Квіна Снайдера.

В другій парі, яку розглянемо сьогодні, в обох команд 3:2. І якщо для Міннесоти це нормальний результат, то 3 перемоги Сан-Антоніо – приємна несподіванка. Вони втратили свою головну зірку – Дежонте Мюррея, відрахували Горана Драгіча, Даніло Галлінарі, Томаша Саторанскі, Хуана Ернан-Гомеса. І зробили ставку на молодих. Відтепер ми маємо вчити нові імена Джеремі Сохан, Джошуа Прімо, Девін Вессел. З гравців із досвідом 4+ років лише Якоб Пьотл, Джош Річардсон і Дак МакДермонт. Як і в Юти – купа піків і місце в платіжній відомості.

Міннесота пішла All-in. До Карла-Ентоні Таунса, Ентоні Едвардса та Д’Анжело Рассела вони виміняли Руді Гобера з Юти.

Другу п’ятірку очолює Джейлен Новел. Але з рештою гравців лави великі проблеми. Хіба що за виключенням Торіана Принца. Щоб ви розуміли – Кайл Андерсон та Остін Ріверс зіграли по 2 гри та набрали 2 очки на двох… Та й з сильними суперниками Вовки ще не грали. А своєму новому принциповому супернику – Юті – вони примудрились програти. По Міннесоті ще багато питань. Сподіваємося, вони наберуть хід і стануть контенедером, а не кладовищем талантів.

Іван Чуперка, головний редактор М’яч не бреше.