11 квітня в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

5879356711 квітня в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Оскільки дата прив’язнана до події, яка дійсно мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців – то її звісно варто відзначати. Але зважаючи на те, що на темі довгий час спекулював не менш фашистський радянський режим, який до всього мав нахабство включити Бухенвальд в систему своїх ГУЛАГівських концтаборів, то варто дещо розширити дію цього пошанування. Наприклад називати цю дату “Міжнародний день визволення в’язнів фашистських і комуністичних концтаборів”. І пошановувати в цей день пам’ять не лише вязнів гітлерівського режиму, але й в’язнів польських концтаборів заснованих другом Гітлера фашистом Пілсудським у 1934 році “Білі Сарни” і “Береза Картузька”, і головне в’язнів комуністичних концтаборів СРСР.

Хоча, можна й окремо встановити дату для пошанування жертв концтаборів (“Білі Сарни” і “Береза Картузька”) окупаційного режиму Другої Речі Посполитої на 17 червня. Адже саме цього дня у 1934 році розпорядженням ставленика Пілсудського, тодішнього президента Польщі Ігнація Мосцицького, було прийнято рішення про створення одних з найстрашніших в історії 20-го століття концтаборів “Білі Сарни” і “Береза Картузька”. В ті концтабори фашистський окупаційний для Західної України режим Пілсудського кидав не лише національно-свідому еліту українства, але й своїх політичних опонентів інших національностей. Проте, головний контингент концтаборів Пілсудського були саме національно-свідомі українці, серед яких майбутні засновник УПА Тарас Бульба-Боровець і головнокомандувач УПА Роман Шухевич.

І тим більше, варто окремо встановити дату Міжнародного дня визволення в’язнів комуністичних концтаборів, яку присвятити початку “Норильського повстання”, тобто 26 травня 1953 року. По-перше таким чином нагадаємо про мільйонні жертви злочинної сталінської системи концтаборів, а по-друге вшануємо пам’ять учасників Норильського повстання, які з середини розірвали шлунок сталінському звіру, що потім повторили кучмівському режиму у 2004 році, і януковицькому у 2013-2014рр.

Нова Україна – повинна починатися з нових визначень і термінів, а дерадянізація і декомунізація з очищення від традицій нав’язаних ідеологією в контексті “великої вітчимової перемоги”.

Взято з фб сторінки Миколи Ляховича