Фінал 4-х NCАА та трафт НБА 1984

Родзинкою фіналу 4-х в 1984 стало протистояння “Х”юстону” Акіма Оладжувона та “Джорджтауну” Патріка Юїнга. Хто переміг – подивіться у відео.

 

«Х’юстон Рокетс» використав перший пік для вибору центрового Акіма Оладжувона, третьокурсника з Х’юстонського Університету.

Оладжувон, нігерієць за походженням, став другим іноземним гравцем обраним під першим номером, після Майкла Томпсона з Багамських островів 1978 року.

«Портленд Трейл Блейзерс» використав другий пік для вибору Сема Боуї з Університету Кентуккі.

«Чикаго Буллз» під третім піком вибрав гравця року NCAA Майкла Джордана з Університету Північної Кароліни. Джордан став Новачком Року, також його обрали до Другої символічної збірної НБА у своєму дебютному сезоні. Товариша по команді Джордана в Північній Кароліні, Сема Перкінса, обрали під четвертим номером «Даллас Маверікс».

Чарльза Барклі, третьокурсника з Університету Оберна, задрафтувала п’ятим «Філадельфія 76».

Оладжувон, Джордан та Барклі, разом з обраним під 16 номером, Джоном Стоктоном, стали членами Баскетбольного Залу слави імені Нейсміта. Вони також потрапили до списку 50 найвидатніших гравців в історії НБА, під час святкування 50-річчя ліги 1996 року. Майкл Джордан, Чарльз Барклі і Джон Стоктон стали чемпіонами Олімпіади-1992 у складі легендарної «Дрім тім».

Досягнення Оладжувона включають в себе дві перемоги в чемпіонаті НБА, два титули найціннішого гравця фіналу, титул Найціннішого гравця чемпіонату НБА, премія оборонний гравець року НБА, дванадцять разів входив до символічних збірних НБА, 12 разів обирався для участі в Матчі всіх зірок та дев’ять разів включався в символічну Оборонну збірну НБА.

Оладжувон — лідер НБА за кількістю блокшотів у регулярному чемпіонаті (3830).

Майкл Джордан, якого вважають найкращим гравцем в історії баскетболу, шість разів ставав чемпіоном НБА, п’ять разів визнавався MVP чемпіонату, 10 сезонів фінішував на першому місці за кількістю набраних очок, 14 разів обирався для участі у Матчі всіх зірок.

Барклі та Стоктон ніколи не вигравали чемпіонат НБА, але обидва завоювали численні нагороди та встановили безліч досягнень. Барклі виграв титул найціннішого гравця 1993 року, 11 разів входив до символічних збірних НБА і 11 разів обирався для участі у Матчі всіх зірок. Стоктон 11 разів включався в символічні збірні НБА, 10 разів обирався для участі у Матчі всіх зірок і 5 разів входив до символічної оборонної збірної НБА. Джон, віддавши 15806 передач, є лідером НБА за кількістю результативних передач та перехоплень.

Драфт 1984 вважають одним з найкращих в історії НБА, чотири гравці з тих, що брали участь в драфті, стали членами Залу Слави і сім гравців обиралися для участі у Матчі всіх зірок.

Поряд з тим, вибір Портлендом Сема Боуї під другим номером, вважають одним з найбільших провалів в історії драфтів НБА. Існує думка, що Блейзерс вибрали Боуї замість Майкла Джордана, бо вони вже мали у складі Клайда Дрекслера, який успішно грав на аналогічній позиції. Кар’єра Боуї була перервана травмами; він пропустив два сезони з трьох під час його навчання в коледжі. Незважаючи на 10-річну кар’єру в НБА і набрані в середньому 10,9 очок і 7,5 підбирань за гру, Боуї п’ять разів оперувався, провівши всього 139 ігор за 5 років в Портленді.

26-річний Оскар Шмідт був задрафтований клубом НБА «Нью-Джерсі Нетс», але, попри низку пропозицій виступати за американські клуби, відмовився їхати грати в США, оскільки в цьому випадку він втрачав свій аматорський статус і не зміг би виступати за збірну Бразилії (до 1989 року гравці НБА, як професіонали, не могли виступати за свої збірні). Він залишився грати в Італії, а потім у Бразилії. Брав участь у п’яти Олімпіадах і був найкращим бомбардиром у трьох з них. Шмідт закінчив свою кар’єру з 49 703 набраними очками за різні клуби та збірну Бразилії, більше, ніж лідер НБА за кількістю набраних очок, Карім Абдул-Джаббар, який набрав 38387 очка за свою кар’єру в НБА

За матеріалами Вікіпедії