1985 драфт НБА та фінал NCAA

Після феєричного драфту 1984, в якому обрали Джордана, Оладжувона, Барклі та Стоктона у 1985-му топ-3 виглядали куди соромніше. І хоча до зали слави НБА увійшли одразу п’ятеро: Патрік Юїнг, Арвідас Сабоніс, Карл Мелоун, Джо Думарс та Кріс Маллін – крутість 84-х ну дуже зашкалює.

Під першим номером було обрано Юїнга. Драфт проходив у Нью-Йорку і за іронією долі драфт-лотерею виграли менеджери Нью-Йорк Нікс.  Він став першим драфтом НБА, на якому застосовано “драфтову лотерею”. 23 команди впродовж семи раундів вибрали 162 гравців.

Але перед цим був фінал, який знов мали вигравати Джорджтаун Хойяс на чолі з Юїнгом, але вони сенсаційно програли Вілланові в фіналі.

За Вілланову тоді бігали нинішній помічник тренера Міннесоти Ед Пінкі та Двейн МакКлейн. І якщо Пінкі хоч пограв років 10, то МакКлейн після року в Індіїні поїхав до Європи і більше в НБА не грав. Хоча саме його протистояння з Юїнгом було родзинкою фіналу. Але Пінкі забив більше – МВП фіналу отримав він.

Цікаво, що з Юїнгом Джорджтаун вперше з 1943 пробився до фіналу 4-х. І за 4 роки навчання знаменитого центрового тричі грали в фіналі. Але виграли лише раз (84).  Наступним і поки останнім виходом Джорджтауну до фіналу був 2007-й рік.

До речі 3 останні сезони свою улюблену команду тренує… Патрік Юїнг!